jak jsem objevila Chi Nei Tsang

V březnu 2009 jsem cestovala ze svého současného domova v České republice do německého Frankfurtu, sídla evropské centrály Univerzálního léčebného Tao(dále jen UHT), kde jsem se poprvé setkala a studovala u Mistra Chia (kosmické léčení I).V průběhu tohoto kurzu jsem slyšela o Chi Nei Tsang a ačkoli jsem věděla pouze to, že se jedná o masáž břicha, hned mi bylo jasné, že se ji musím naučit – především ve svém vlastním zájmu.

Vzhledem k tomu, že jsem mívala velmi bolestivé menstruace, a to v podstatě od té doby, co jsem je začala mít, vyzkoušela jsem mnoho různých léčebných metod, abych tuto situaci vyřešila, ale i přesto jsem mívala silné bolesti (některé měsíce silnější, některé slabší), takže jsem věděla, že zásadní problém vyřešen nebyl. Masáže břicha chi zněly, že by mohly splnit účel…. nebo alespoň pomoci. Rozhodla jsem se naučit se Chi Nei Tsang “někdy v příštích několika letech…. když se tato metoda bude někde v Evropě vyučovat….”

Ale Život má někdy pro nás své vlastní plány, a tak za tři měsíce jsem byla v Thajsku a studovala Chi Nei Tsang se Senior Instruktorem UHT v Tao Zahradě (název webu). V té době jsem obdržela Certifikát účasti na kurzech Chi Nei Tsang I (základní) a Chi Nei Tsang II (středně pokročilý), a také jsem absolvovala léčebnou kůru Chi Nei Tsang v místní lékařské klinice.

Během mé druhé léčebné kůry mi milá paní, která mě masírovala, řekla svou neúplnou angličtinou..”oh…bolest, když krvácet…Tady…” a zatlačila na podbříško…”Pokroucený vaječník…” Tak ho narovnala a já to opravdu cítila! Jaká úleva! Později se mě zeptala, jestli jsem měla vychýlenou dělohu, což jsem měla a věděla jsem o tom z gynekologického testu, který byl udělán před lety. Tehdy jsem byla krátce informována, že mám vychýlenou dělohu, ale nikdo se mnou vůbec neprodiskutoval jaké následky toto vychýlení může mít, ani mi nikdo nedoporučil žádnou léčbu. Pouze tím, že jsem se naučila Chi Nei Tsang, jsem porozuměla tomu, že vychýlená děloha přispívá ke každoměsíčním zneschopňujícím bolestem – a pochopila jsem, že ten problem lze odstranit masážemi chi. A už jsem byla jejich!

Na základě dokončení mého výcvikového kurzu Chi Nei Tsang jsem se vrátila do Evropy, abych začala pracovat na případových studiích, které vedly k Certifikaci na Chi Nei Tsang Terapeuta CNT1. (100 kompletně zdokumentovaných léčebných kůr). Za šest měsíců jsem byla zpět v Thajsku, abych přivezla případové  studie, doplnila zbývající požadavky na certifikát a abych obdržela svůj Certifikát Terapeutky.

Během této druhé návštěny Thajska jsem objevila, že mám také fibroidy, které také souvisí s mojí (v té době již mnohem menší) měsíční bolestí: tyto jsou nyní již vyléčeny díky Chi Nei Tsang. (Hysterektomie? Ne děkuji…To není pro mě).

Během mé návštěny Thajska jsem se seznámila s další odbornou Tao masáží, příbuznou Chi Nei Tsang, která se jmenuje Karsai Nei Tsang….o ní vice za nějaký čas! Nynější plány: léto 2011, návrat do Thajska za studiem Chi Nei Tsang III (Pokročilí) a Karsai Nei Tsang.